Несправності ЕБУ спецтехники, діагностика та ремонт

Несправності ЕБУ спецтехники, діагностика та ремонт

Наш сайт створений в допомогу автовласникам при пошуку спеціалізованих сервісних центрів по діагностиці та ремонту несправності ЕБУ спецтехніки.

Зміст:

  • Первинна перевірка несправності ЕБУ спецтехники

  • Горить індикатор Check Engine

  • Автомобіль не заводиться

  • Інші Загальні Симптоми

  • Комп’ютерна діагностика ЕБУ

  • Заміна ЕБУ в Києві

 

Первинна перевірка несправності ЕБУ спецтехники

ЕБУ або блок управління двигуна, є основним компонентом вашого бортового комп’ютера спецтехники. Він використовується для регулювання багатьох систем і підсистем у двигуні погрузчика, трансмісії та інших основних вузлах автомобіля. Існує безліч симптомів, які можуть бути пов’язані з несправним ЕБУ. Ось кілька способів дізнатися, якщо ваш блок управління двигуном пошкоджений або несправний.

 

Горить індикатор Check Engine

Якщо після запуску двигуна не гасне індикатор Check Engine, велика ймовірність того, що у вашого автомобіля несправний блок управління двигуна. Є безліч причин, чому горить індикатор Check Engine і не гасне. Частою причиною цьому є несправність ЕБУ. Якщо ви помітили, що індикатор Check Engine горить не завжди, вам слід звернутися в автосервіс для з’ясування причини загоряння індикатора Check Engine.

 

Автомобіль не заводиться

Якщо ваш автомобіль не заводиться без видимих на те причин, це теж хороший показник того, що може бути проблеми з ЕБУ. Якщо ви перевірили акумулятор, стартер та інші загальні компоненти електричних і в них не було виявлено несправностей, то блок управління двигуном може бути причиною того, що автомобіль не заводиться. Перевірку ЕБУ можна провести тільки при наявності спеціального діагностичного обладнання і її краще довірити кваліфікованим фахівцям.

 

Інші Загальні Симптоми

Багато інші симптоми можуть бути пов’язані з несправним ЕБУ. Наприклад, низька продуктивність двигуна або підвищення витрати палива без видимих на те причин ці проблеми найчастіше пов’язані з бортового комп’ютера автомобіля, або несправним ЕБУ.

Некоректно працюючий, ЕБУ може викликати проблеми при перемиканні передач в автоматичній трансмісії, або причиною різких ривків або зупинки автомобіля, дані симптоми схожі на несправності трансмісії. Якщо ви відчуваєте посмикування або зупинки автомобіля, при цьому регулярно проводите технічне обслуговування трансмісії, і рівень трансмісійної рідини в нормі, то несправний ЕБУ може бути причиною цього.

 

Комп’ютерна діагностика ЕБУ

Якщо ви підозрюєте, що електронний блок управління у вашому автомобілі пошкоджено, або працює некоректно, ви повинні негайно звернутися в автосервіс. Вибираючи автосервіс для перевірки несправності ЕБУ, переконайтеся, що ви відвідуєте той автосервіс, який використовує діагностичне обладнання з програмами, які призначені для вашої моделі автомобіля.

Заміна електронного блоку управління може обійтися дорого. Дуже часто ЕБУ може коштувати від 1000$ до 3000$ ціна залежить від марки і моделі автомобіля. На щастя, ЕБУ може бути відремонтовано або перепрограмований у багатьох випадках, таким чином, запобігаючи необхідність фактично замінити ЕБУ.

 

Ремонт ЕБУ двигуна

ЕБУ двигуна Електронний блок управління двигуна виходить з ладу надзвичайно рідко. Провиною цьому, як правило, служить вплив зовнішніх факторів – потрапляння в підкапотний простір води, загоряння автомобіля або аварія.

Схема ЕБУ двигуна жоден автовиробник в керівництві по ремонту автомобіля не описує технологію ремонту ЕБУ – відповідно політиці автоконцернів, при виході з ладу ЕБУ підлягає беззастережної заміні. Цілком природно, що комплектуючих ЕБУ – мікросхем – на ринку запасних частин немає. Тому ремонт електронного блоку управління двигуна — його перепайка — проводиться в рідкісних випадках ентузіастами-одинаками з використанням електронних компонентів від сайтів-донорів.

 

Діагностика ЕБУ

Сканер ЕБУ Остаточний висновок діагноста про необхідність дорогої заміни ЕБУ здійснюється після проведення ретельної перевірки. Несправність ЕБУ може проявлятися масою не пов’язаних один з одним ознак – плаваючі обороти, стуки при роботі двигуна, неможливість завести двигун. На панелі приладів зазвичай загоряється значок «Check engine», який незмінно з’являється знову після «скидання» помилок контролера.

Первинна перевірка полягає в оцінці стану роз’єму – піни і контакти маси не повинні мати ознак корозії і слідів забруднення. У рідкісних випадках причиною виходу з ладу може стати вигин піна.

Далі діагност перевіряє ланцюг з’єднання блоку управління з масою. Номінальний опір між контактами маси ЕБУ і масою кузова не повинно перевищувати 1 Ом.

Деколи в нестабільній роботі ДВЗ винні несправні датчики або інші компоненти електрообладнання. Гіпердіагностика виключається послідовним проходженням всіх діагностичних карт за кодами несправностей, які виявляються при скануванні ЕБУ тестером.

Останнім етапом слід контрольна заміна ЕБУ на новий – якщо після такої заміни дефект зник, вердикт про несправність блоку управління двигуна можна вважати остаточним.

 

Заміна ЕБУ в Києві

Наш сайт створений в допомогу автовласникам при пошуку спеціалізованих сервісних центрів по діагностиці та ремонту спецтехніки.

Висока кваліфікація діагностів підтверджується наявністю сертифікатів.

Якщо перебої в роботі ДВЗ не дозволяють забезпечити безпеку при його самостійному пересуванні до технічного центру, Ви можете скористатися службою евакуатора з часом очікування по Києву до півтора годин.

Несправності ЕБУ спецтехники, діагностика та ремонт обновлено: 25 марта, 2017 автором: Инженер
Комментарии к этому посту закрыты.